• Ваш список
  "Список порівняння"
+38 (067) 569 80 53

Як не помилитись у виборі каміна на дрова?

Як не помилитись у виборі каміна на дрова?

Різноманітність камінів може просто заплутати покупця. Вибирати камін потрібно не просто з урахуванням естетичних уподобань, особливо коли мова йде про опалення свого будинку.

Зазвичай покупці припускають наступні помилки при купівлі каміна:

 • Недостатня обізнаність про пристрій і функціонування каміна. Потрібно мати базові уявлення про принцип його роботи. Також важливо отримати професійну консультацію. Фахівець допоможе підібрати камін з урахуванням даних щодо Вашого приміщення.
 • Придбання дешевих деталей і матеріалів. Ніколи не економте на елементах каміна, це підвищує ризик виникнення пожежі та неправильного функціонування каміна.
 • Купівля каміна, деталей і матеріалів без гарантії. Краще не заощаджуйте на камінному обладнанні у хорошому спеціалізованому магазині, ніж у підозрілих продавців.

Основні помилки при монтажі каміна:

 • Відсутність проекту каміна. Якщо камін вчасно не спроектувати - можуть виникнути труднощі при монтажі, які можуть навіть спричинити неможливість його встановлення. Проект дозволяє забезпечити усі умови пожежної безпеки та допоможе максимально ефективно використовувати камін.
 • Самостійне будівництво каміна. Це небезпечно, будь-яка помилка може стати причиною пожежі в будинку. До того ж, статистика свідчить, що 80% власноруч зібраних камінів вимагають переробки конструкції. А це не малі додаткові витрати. Повноцінно функціонуючий камін може встановити тільки команда професіоналів.
 • Використання послуг багатопрофільних компаній. Фірми, що пропонують послуги з ремонту, укладанню кам'яних печей часто не мають в своєму штаті профільних фахівців з монтажу каміна. А це говорить про малий досвід і можливому низькому якості.
 • Звернення до різних фірм. Якщо ви купуєте камін в магазині самостійно, замовляє установку димоходу в однієї компанії, підключає самі, а облицювання виконує монтажна бригада іншої фірми - швидше за все якісного каміна не вийде. Все це повинно проводитися систематично. В європейських країнах цим займаються спеціальні ліцензовані компанії.
 • Вибір підрядника на основі низької вартості. Якщо використовувати матеріали низької якості (а з привабливою ціною так часто і буває) постраждає надійність, безпека і зносостійкість каміна. "Дешеві" фірми найчастіше просто не вміють працювати з сучасними високоякісними матеріалами.

Не можна нехтувати даними порадами і дослухатися до думки пічників "всюди так робиться - і все працює". Довіряйте камін тільки фахівцеві. Заощадивши хоча б на одній деталі, Ви наражаєте на ризик власне здоров'я і майно. Якщо Ви скористаєтеся вищепереліченими порадами - уникнете найпоширеніших проблем з функціонуванням каміна!

Коли головна ціль – опалення дому

У багатьох випадках помилки під час вибору каміна допускаються через відсутність чіткого розуміння, для чого він потрібен. Внесемо чіткість: камін купується для опалення та в декоративних цілях для створення затишної атмосфери.

Якщо головна мета - підтримка тепла в приміщенні, потрібно звернути увагу на тип каміна. Найтепліший - камін на дровах, трохи меншу потужність має газовий. Для самих маленьких кімнат можуть підійти екокаміни (біокаміни) або електрокаміни.

Вибираємо вклад для каміна правильно

Камінний вклад - найважливіший елемент каміна: від нього залежить вся система опалення, її ККД. Найкращим рішенням тут буде використання закритого вкладу. Досить непоганий зовнішній вигляд, відмінна атмосфера поєднуються з високою ефективністю. Закритий вклад має підвищену пожежну безпека і набагато практичніший у використанні. Коефіцієнт корисної дії - понад 70%.

 

Звертаємо увагу на потужність

Потужність камінного вкладу безпосередньо залежить від площі приміщення, що обігрівається. Також необхідно враховувати теплоізоляцію і кліматичні умови. Чим більший розмір приміщення - тим потужніший повинен бути вклад. Існує формула, за якою розраховується об'єм опалювальної площі: помножте потужність каміна на 20-25. Так, вклад з потужність 10 кВт здатен обігріти 200-250 куб. м опалювальної площі.

 

Основні помилки під час вибору вкладу для каміна:

 • Вибір занадто потужного вкладу в невеликому приміщенні. В такому випадку в кімнаті буде занадто жарко і задушливо (пересушене повітря).
 • Вибір вкладу малої потужності для великого приміщення. Доведеться використовувати занадто багато камінного палива, особливо взимку.

Щоб уникнути перелічених проблем рекомендуємо звернутися до фахівця для розрахунку оптимального розміру вкладу і його потужності.

Мінуси відкритого вкладу

Відкритий вклад дозволяє повністю насолодитися тріском дров, приємним деревинним запахом, теплом і відмінним зовнішнім виглядом каміна. Якщо Ви схиляєтеся до вибору відкритого вкладу - хочемо Вас попередити про можливі незручності. З мінусів - низький ККД. Він досягає лише 20%. Енергія каміна в результаті витрачається здебільшого не на опалення будинку. Це буде проявлятися наступним чином:

 • Недостатній обігрів повітря.
 • Витрати на паливо. Через необмежену подачу повітря дрова згоряють швидко і неефективно. Процес горіння регулюється досить складно.
 • Забруднення каміна. Вугілля, зола і сажа постійно залишаються у каміні, тому доведеться регулярно ретельно очищати його внутрішню частину і димохід.
 • Небезпека виникнення пожежі. Вугілля можуть вискакувати під час горіння, створюючи загрозу.
 • Вигорання кисню. Тривале горіння відкритого каміна витрачає багато кисню, тому приміщення потрібно забезпечувати хорошою вентиляцією і постійно його провітрювати.
 • Утворення конденсату. Потрібно постійно стежити за металевими частинами вкладу, і димоходу, а також і деяких деталей облицювання.

Якщо Вам все ж потрібен відкритий вклад - дійте завбачливо і постарайтеся забезпечити належні умови у приміщенні, правильно доглядайте за каміном.

Вибираємо камін як елемент інтер'єру

Дизайном каміна не можна нехтувати, не купляйте камін, дизайн якого Вам не по душі. Якщо камін купляється у першу чергу для естетики - важливі:

 • Вигляд полум'я. Зверніть увагу на те, як виглядає полум'я. Перевага тут очевидна у камінів з відкритим вкладом. Цим вони компенсують невисоку потужність. Цікаві також біокаміни і дорогі якісні електрокаміни.
 • Облицювання. Тут рекомендується використання натуральних матеріалів. Можна замовити кахельне оздоблення, відповідно до власного бажання. Орнамент, різьблення, ліпнина і багато іншого.
 • Стилістика. Існує безліч стилів виконання каміна. Обрана стилістика повинна відповідати дизайну інтер'єру. Якщо Ваш інтер'єр виконаний в стилі хай-тек - можна вибрати вмонтований камін з суворою геометрією без зайвих елементів облицювання. Традиційний класичний камін універсальний і підійде практично для будь-якого інтер'єру.

 

Як не допустити помилок

(Особливості опалювальної площі)

 

Вибір каміна безпосередньо залежить від типу та стану приміщення. Пропонуємо кілька рекомендацій щодо характеристик житла, без яких камін встановити просто не вдасться.

Монтаж каміна в будинку

Монтуйте камін в процесі будівництва будинку. При цьому Ви зможете вибрати камін, який буде відповідати всім запитам, необхідним якісним і естетичним характеристикам. На стадії будівництва можна буде правильно вибрати місце, змонтувати димохід, забезпечити необхідну пароізоляцію та ін. В протилежному випадку можна отримати безліч проблем.

У приватному будинку, заміському котеджі або на дачі - можлива установка каміна будь-якого типу. Але встановлювати його потрібно продумано та своєчасно. Найбільшу складність представляє установка каміна з прямим вертикальним димоходом. Не забувайте, що можна придивитися до біо- та електрокамінів, наприклад, для окремих кімнат з необхідним слабким опаленням.

 

Монтаж каміна в квартирі

У квартирі встановлюйте лише газові, біокаміни або електрокаміни. Не плануйте монтаж каміна на дрова - це практично нереально й небезпечно. Такий камін вимагає наступного:

 • Прямий димохід та хороша вентиляція;
 • Верхній поверх;
 • Відповідність навантаження характеристикам будинку (тиск на перекриття не більше 150 кг на куб. м., Площа кімнати - від 20 кв. м. Висота будинку менш ніж 75 м)

Велика вага каміна на дрова не співставна з характеристиками більшості багатоповерхових будинків України, тому кращі варіанти:

 • Біокамін. Потрібно просто залити пальне - і камін дарує Вам тепло і приємну атмосферу.
 • Електрокамін. Просто підключіть його до мережі - це відмінний елемент декору для квартири.
 • Газовий. За естетикою наближений до каміна на дерево, можна використовувати горизонтальний димохід. Складність в монтажних роботах, підключенні до газогону, спеціальних дозволах.

Таким чином, щоб не допустити помилок під час вибору каміна, потрібно скористатися послугами професіоналів і створити спеціальний проект. Головне - не можна економити, ризикуючи безпекою. І головне - визначте мету і вивчіть базові характеристики каміна.

Бажаємо вдалого вибору!

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, щоб добавити товар в список побажання, Вам потрібно